Végre találtam egy lisztet, ami nincs „túltenyésztve”. A maga természetes formájában termelik.
Varga Frigyes gabonakutató és nemesítő munkájának eredménye ez a minőségi és tiszta gabonafajta.
Én úgy gondolom, hogy bármi, amit a természet számunkra létrehozott oda ahol élünk, azt nem véletlenül tette. Ez a búza ugyan nem gluténmentes, de akinek az emésztőrendszere rendben van, helyreállt és nem lisztérzékeny az nyugodtan fogyaszthatja.
A lisztérzékenység és a gluténérzékenység között óriási különbség van. A gluténérzékenység egy emésztési probléma, amiből van kiút.
Ha ebben szeretnél segítséget kérni, hogy az emésztőrendszered helyreálljon várlak szeretettel Spirituális Táplálkozási Tanácsadásra.
A királybúza egy magyar nemesítésű búzafaj, amely a tönköly és a tönke keresztezéséből jött létre.
Egy speciális őrlési technológiának köszönhetően nem csupán a búzaszem szénhidrát dús mag-belsőt tartalmazza , hanem a vitaminokban, rostban, ásványi anyagokban gazdag csira és korpa apróbb részeit is.
A liszt előnyei:
-fehérjetartalma magasabb
-aminósavösszetétele sokkal kedvezőbb
Az EgyenSúly Konyha Életerő étlapján a reggelihez tartozik egy-egy nap kenyér, amit hosszú kovászolással készítünk, illetve egyéb péksütemények. Az étlapról itt tudsz rendelni.
A liszt megrendelhető ezen az oldalon: http://kiralybuzaliszt.hu/#spajzoldbe
Tehát igazi kenyeret is lehet fogyasztani. Bár igen, melóval jár, mert ugye az élesztő sem emberi fogyasztásra készült termék. :)
Mi itthon már egy jó ideje hosszú kovászolással készült kenyeret fogyasztunk, amit anyukám süt. De bármilyen más péksütemény készíthető a kovászból. Kalács, kenyér, túrós lepény, túrós táska, lekváros levél, pizza, kakaós csiga, pogácsák. Csak a fantáziád szabhat határokat. :)
Egy másik cikkben írok majd a hosszú kovászolású kenyér készítéséről is.
Varga Frigyessel készült riport:
https://www.youtube.com/watch?v=F0np6phn9Wg